לימודי גיטרה אחד על אחד
לפרטים צרו קשר... 03-5583-622
 

תקליטנים כבעלי מקצוע ואומנים

מעבר לאספקט הטכני שוכנת האומנות. התקליטן לרוב מתחיל פשוט כאוהב מוסיקה נלהב וממשיך לעסוק בכך כמקצוע. תקליטנים רבים מוצאים את האהבה למוסיקה כבר בגיל צעיר ומחליטים להפוך אהבה זו לעיסוקם העיקרי.

תקליטנים שייכים לקבוצת בעלי המקצועות שמשלבים בתוכם טכניקה ואומנות גם יחד. להיות תקליטן פירושו בראש ובראשונה לאהוב ולהבין מוסיקה. התקליטן הוא מוקד תשומת לה רבה בכול אירוע, הוא נותן את הקצב ומטווה את הטון. תקליטן טוב יודע לשלב בין טכניקה לאומנות ולהביא את מיטב כישרונו וביצועייו לידי ביטוי. תקליטן לאירועים בעל גישה למקצוע למשל ידע להתאים פסקול לכול אוירה ולכול מטרה.

No-Limit

יש הבדל גדול בין תקליטן כתחביב לתקליטן כמקצוע. תקליטן מקצועי, כמו כל בעל מקצוע, יעבור לימודים רלוונטים בפורמט כזה או אחר וידאג להשאר מעודכן. כיום מוצעים קורסי דיי ג'יי בבתי ספר לתקליטנים ואפילו במכללות שונות. הצד התפעולי חשוב לפחות כמו הצד האומנותי, תקליטן שעוסק בכך למחייתו חייב להיות בעל גישה טכנית חזקה. עליו לדעת להכיר את הציוד ולהפעיל אותו כראוי, במידת הצורך אפילו לאלתר ולתקן. על התקליטן לדעת להבחין בין סוגי מוסיקה שונים ומקצבים וללמוד לשלב בניהם. כיום חלק נכבד מעבודתם של התקליטנים במיוחד תקליטנים לאירועים נעשיית דרך תוכנות יעודיות וכמובן חובה להתמצא ולעבוד איתן בהצלחה.

מעבר לאספקט הטכני שוכנת האומנות. התקליטן לרוב מתחיל פשוט כאוהב מוסיקה נלהב וממשיך לעסוק בכך כמקצוע. תקליטנים רבים מוצאים את האהבה למוסיקה כבר בגיל צעיר ומחליטים להפוך אהבה זו לעיסוקם העיקרי. תקליטנים שעושים את המעבר מתחביב למקצוע חייבים ללמוד כמובן ללמוד את הצד התפעולי לאורכו ולרוחבו אך לא פחות חשוב לפתח את הכשרון, התפיסה המוסיקאלית ולהשאר מעודכנים בכול הסגנונות החדשים.

תקליטן לאירועים הוא עיסוק פופולארי אך זה לא הנתיב היחיד שאליו תקליטן יכול לפנות. תקליטנים רבים הם אומנים בפני עצמם ומופיעים במועדונים למשל, או פסטיבלים. כמובן ישנם יחידי סגולה שמוערכים במיוחד לאור כשרונם היחודי ומצליחים לא פחות מאשר כל זמר או זמרת למשל. ללא ספק זהו תחום רחב ומעניין שמאגד בתוכו אפשרויות רבות לאוהבי המוסיקה.

המאמר נכתב על ידי גיא אהרון בעלים של חברת No-Limit | נו לימיט – http://www.no-limit.co.il

לפרטים צרו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם

יצירת קשר